Bazén na zahradě je jednou z cest, jak zabavit vaše děti přirozenou hrou, a jak je odhánět od lákadel moderní doby, která mnoho užitku nepřináší, a v některých případech jsou dokonce škodlivá. Máme tím na mysli například sociální sítě a mobilní komunikaci, stále častěji se můžeme setkat s tím, jak děti kráčí ulicí, nevnímají, co se děje kolem nich, a jsou natolik zaujatí dějem na displeji mobilního telefonu, že ztratí kontakt s realitou a ve městě zabloudí.
K zabavení dětí ve volném čase nepotřebujete ani drahý obří bazén zapuštěný do země, vystačíte s tím nadzemním za pár tisíc korun, a takovéto nádrže není nutné zazimovat a pohodlně je vždy složíte a uložíte do garáže či do sklepa. Jde o čistě sezonní záležitost, zejména prázdninovou, kdy vaše ratolesti potřebují mít program volných dnů natolik pestrý, aby se nenudily, a nezačaly svůj čas utrácet počítačovými hrami a bezcílným brouzdáním po Internetu.
Nadzemní bazény se pokládají na povrch terénu tak, že se nejprve srovná plocha do roviny dle vodováhy, a následně se povrch vysypává směsí proseté zeminy s pískem. Na jemnosti jednotlivých zrn velmi záleží, neboť hrubší kamínky by mohly nevratným způsobem poškodit dno bazénu. Pro doplnění tohoto procesu slouží i plachta pod bazén, jedná se o geotextilní netkanou textilii z plastu, s jejíž aplikací se můžete setkat v některých místech dopravní infrastruktury, například na náspech a v úvozech železničních tratí. Textilie tu brání spadu kamenů na trať a sesuvům půdy.
Další z výhod geotextilních podložek je dlouhá životnost a schopnost zabránit průsaku a množení plísní na povrchu bazénového dna a spodní části boční stěny nádrže. Podložky pod bazén se postarají i o zamezení prorůstání trav a kořenů okolní vegetace pod dno, čímž by jej nadzvedávaly a mohly jej opět nevratně poškodit.